Через масштабні наслідки землетрусу Туреччина на три місяці оголосила надзвичайний стан у 10-тьох провінціях

Двоє громадян України можуть бути серед жертв землетрусів у Туреччині. Про це повідомив  речник МЗС Олег Ніколенко. Відомство перевіряє цю інформацію і намагається встановити особи цих людей. Іще четверо українців – постраждали. Загрози життю – немає. Ще 19 громадян України – не виходять на зв’язок. 38 – вдалося розшукати. Усім надають допомогу. Рятувальні роботи в Туреччині тривають. Загалом, внаслідок руйнівних землетрусів вже понад 5 тисяч загиблих. Понад три з половиною тисячі жертв – у Туреччині і понад тисяча шістсот у Сирії. Про перебіг подій дізнавалася журналістка "5 каналу" Нонна Стефанова. 

Час і погода проти рятувальників: у Туреччині продовжують діставати живих людей з-під завалів – як країна оговтується від землетрусу (Відео)

З-під завалів після землетрусу в Туреччині та Сирії – досі дістають живих людей.

Але час грає проти рятувальників. У поруйнованих стихією регіонах випав сніг. То ж ті, хто вціліли після підземних поштовхів, можуть померти від переохолодження. Поки влада зосередилася на порятунку живих – сотні людей чекають, коли дістануть із-під завалів їхніх близьких. Хтось гріється в імпровізованих притулках біля поруйнованих будинків. А хтось вирушив у наметові містечка.

"Там під завалами – двоє моїх племінників. Будинок обвалився о другій годині у понеділок. Мабуть, таких будинків сотні. І тисячІ людей досі під руїнами. Влада забороняє нам діставати їх самостійно. Але і не надсилає нікого на допомогу", – розповідає потерпілий Ахмет Алінак.

"Поки що живемо у цих наметах. Як довго будемо тут – ніхто не знає. Досі є повторні поштовхи. Ми спустошені, навіть не маю слів, щоб описати це", – каже потерпілий Байрам Чалюр.

"Ми намагаємося знайти намет, щоби розташуватися там, але вільних – немає. Велика проблема з розміщенням. Просимо владу допомогти нам", – зазначає потерпілий Рамазан Кірма.

Через масштабні наслідки землетрусу Туреччина на три місяці оголосила надзвичайний стан у 10-тьох провінціях. За словами президента Реджепа Ердогана, природне лихо стало одним із найбільших не лише для Туреччини, а й для всього світу.

"Поточна ситуація вимагає надзвичайних кроків. Ми оголошуємо зонами стихійного лиха 10 провінцій, де стався землетрус. Також запроваджуємо надзвичайний стан у цих провінціях, щоб оперативно провести пошуково-рятувальні роботи. У місцях, близьких до зони стихійного лиха, готуємо готелі, які нині закриті через зимовий сезон, аби розмістити в них постраждалих. Лише в Анталії для цього виділили 50 тисяч ліжок", – підкреслив президент Туреччини Реджеп Ердоган.

Впоратися з колосальними масштабами лиха відгукнулася міжнародна спільнота. Допомогу Туреччині запропонували 70 країн. Зокрема, й Україна. До зони стихійного лиха направили близько сотні працівників ДСНС. Понад тисячу рятувальників відправить Європейський Союз. У Сирії ситуація значно складніша. Ця країна також зазнала значних людських втрат і руйнувань. ВООЗ та Німеччина закликають сирійський режим Башара Асада надати доступ до гуманітарних і пошукових місій.

"Всі міжнародні гравці, зокрема росія, повинні використати свій вплив на сирійський режим, аби забезпечити гуманітарну допомогу жертвам землетрусу. Слід переконатися, що гуманітарні місії справді доїдуть до місця призначення без будь-яких додаткових перешкод, бо кожна хвилина і кожна година цінні. За цей час можна врятувати багато життів. Також важливо, аби зараз замовкли гармати, а всі зусилля в регіоні були спрямовані на гуманітарну допомогу, порятунок і захист постраждалих", – наголосила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.

Турецька влада наводить невтішну статистику, що землетрус вплинув на 16 відсотків населення. Уряд виділив чималі кошти на допомогу постраждалим – 100 мільярдів турецьких лір, це майже 5-ть мільярдів доларів. Подолання наслідків стихії матиме вплив не лише на гуманітарну і соціальну, а й на політичну ситуацію. Як саме – покажуть президентські вибори у травні. 

Нонна Стефанова, Христина Катарина, "5 канал"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: 

землетрус у Туреччині – кількість постраждалих уже перевищила понад 7000.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело