Згодом ці роботи стануть основою Музею війни

Замість натовпу охочих зарядити гаджети чи набрати гарячої води, у пункті незламності – художники та митці готують виставку під назвою "Вільні та Люті".

Відкриває експозицію робота з маскувальної сітки під назвою рожеві окуляри, які багато хто мав до війни. Також тут представлена колекція суконь на тему Воля Не Смерть і Крик та Світотворці. Остання присвячена пережитим блекаутам.

Організувати виставку вирішили саме у пункті незламності, щоби підтримати тих, хто лишився в Україні.

"Зараз ми зрозуміли, що "Пункт незламності" це не тільки місце, де є інтернет та світло, це місце, куди можна прийти морально і психологічно перезавантажитися, вважаю, що і війна почалася як культурний, психологічний проєкт, тому нам потрібно "Пункти незламності" не просто залишити, вони повинні бути", – переконує куратор проєкту "Вільні та люті" Володимир Уманенко.

На виставці – картини, ілюстрації та артоб'єкти понад двох десятків митців. Частину робіт раніше виставляли в музеї, інші – на вулицях Одеси. Всі об'єднує тема – російсько-українська війна. Авторка Ганна Мор назвала свою роботу "Потім була війна" – це звичайний годинник, стрілки якого зупинилися.

"За хвилину до промови путіна стосовно ночі, коли він розпочав війну з Україною і це є символом останньої хвилини спокою та миру, миру без війни. Це була мить, коли я зрозуміла, що все почалося, я дозволила собі 30 секунд закрити вуха і залишитися у світі, де війни немає і все спокійно, тому для мене це дуже особиста робота", – розповідає авторка роботи "Потім була війна" Ганна Мор.

А от ідея роботи "Боротьба за людяність" до Анжели Аравіної прийшла миттєво – після ворожого ракетного удару по багатоповерхівці в Одесі напередодні минулого Великодня. Жінка живе неподалік, тож каже, відчула атаку на собі.

"Сприйняла це дуже так ніби це були мої сусіди, які поруч проживають. Я там з собакою любила гуляти, так, шокувало, саме так", – пояснює авторка роботи "Боротьба за людяність" Анжела Аравіна.

Своєю роботою авторка хотіла розповісти – як важливо зберегти в собі світло попри навколишню жорсткість.

"Це як камінці, залишки якоїсь ракети, які розлітаються або погані відчуття, які розлітаються на ззовні. Страх, злість і таке інше, і всередині це те, що допомагає залишатися людьми. Це спогади про дитинство, наші родинні, те, що тримає нас, як то кажуть, на плаву".

Експонуватиметься виставка у "Пункті незламності" щонайменше місяць. Згодом ці роботи стануть основою Музею війни.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса. "5 канал".

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: Художник із Полтавщини фарбує в камуфляж автомобілі для ЗСУ

Джерело