У Верховній Раді розглядають законопроєкт №6013 "Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період". Він скасовує нинішній Господарський кодекс і зобов’язує фермерські господарства впродовж п'яти років перетворитися на товариства або припинити діяльність. Фермери України проти цього законопроєкту. Про це Суспільному розповів керівник Асоціації фермерів Віктор Гончаренко.

Законопроєкт ухвалили у першому читанні у вересні 2021 року. Півтора місяця тому Верховна Рада включила законопроєкт до порядку денного. За словами Віктора Гончаренка, законопроєкт №6013 знищує нинішній Закон про фермерське господарство і Господарський кодекс.

"Практично все йде всупереч. Фермерські господарства будуть змушені у п’ятирічний термін перереєструвати свої активи, тобто перереєструватися у товариства. Що за собою це тягне? Треба буде готувати безліч документацій. Також це додаткові фінансові затрати. Це поставить на виживання дрібний і середній агробізнес, що однозначно призведе до занепаду економіки, сільського господарства".

У Верховній Раді розглядають законопроєкт про ліквідацію Господарського кодексу. Що чекає на фермерів Кіровоградщини

17-го лютого Асоціація звернулась до Президента з проханням не допустити ухвалення законопроєкту, каже Віктор Гончаренко. У зверненні йдеться про те, що такий закон "призведе до знищення малих фермерських господарств в Україні, що суперечить не тільки аграрній політиці України, а й приписам і положенням аграрної політики Євросоюзу". Зі слів Віктора Гончаренка, відповіді не отримали.

"Ми говоримо, що ми йдемо в Європу. Але здається, що цей закон тільки віддалить нас від європейських цінностей, від нормальних реалій і нормальних умов роботи й життя".

Асоціація фермерів і приватних землевласників України об’єднує 40 тисяч господарств. Віктор Гончаренко її очолює з 12 червня 2021 року.

Нині на Кіровоградщині працюють понад три тисячі фермерських господарств. Новий законопроєкт стосується не тільки них, каже керівниця департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова.

"Це стосується господарського кодексу в цілому. І цим законопроєктом передбачено протягом перехідного періоду семи років ліквідувати саму форму підприємства і фермерського господарства. Тут треба дивитися ще на практику європейського законодавства, Євросоюзу".

За словами Валерії Фурманової, законопроєкт допрацьовуватимуть. "Його ще будуть гармонізувати. Знаю, що дуже багато зауважень у профільних асоціацій, і вони зараз над цим працюють".

Анатолій Русаков – фермер з Кропивницького району. Господарство створив 21 рік тому. Підготував зерно для посівної. Сіяти планує не менше, ніж торік.

"Цей рік планую посіяти 110 гектарів гороху. Уже посіяні 110 гектарів ріпаку й 136 гектарів озимої пшениці. Їх будемо підживлювати. Плануємо посіяти ще соняшник й сою".

Анатолій Русаков сказав Суспільному: якщо законопроєкт ухвалять, вийде на акцію протесту.

"Нас хочуть знищити. У всьому цивілізованому світі є фермерські господарства. Нащо мені те товариство, якщо я створював фермерське господарство для майбутнього моїх дітей? У мене є земля, яка надавалася у постійне користування для ведення особистого селянського господарства. І якщо цей закон введуть, ця земля автоматично перейде (у мене її заберуть) у сільську раду. І це буде 41,6 гектара. Я вважаю, товариство, яке пропонують, треба для того, щоб можна його було перепродати".

Цей законопроєкт на засіданні Верховної ради України два роки тому представив її голова Руслан Стефанчук. Його підтримала монобільшість – 120 депутатів фракції "Слуга народу". Поки в Україні війна, законопроєкт не розглядатимуть, сказала Суспільному телефоном прессекретарка фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Юлія Палійчук.

"Він не на часі, сам Стефанчук є автором. Я перепитала у всіх наших депутатів. Кажуть, що його не будуть ухвалювати найближчим часом".

Читайте також "Домовляємось з пенсіонерами". На Кіровоградщині не вистачає трактористів і машиністів на посівну Аграрії Кіровоградщини можуть отримати безвідсотковий кредит на техніку та посівний матеріал. За яких умов У Кіровоградській області збільшують посіви соняшника Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм , Інстаграм та Ютуб

Джерело