Ситуація з російськомовними непокоїть не лише в Одесі. Багато українців у Києві також продовжують говорити мовою окупантів. Ця обставина засмутила українського актора та співзасновника студії "Мамахохотала" Женю Яновича. Про це він написав на своїй сторінці в Інстаграм, закликавши українців говорити рідною мовою, але за це його зацькували в мережі.

Так, Женя Янович зазначив, що в самому серці України настільки багато російської мови, що це псує йому настрій і дуже засмучує. 

"Я чую російську мову скрізь у Києві. Дуже часто. Його навколо так багато, що це почало впливати на мій настрій. Я не хочу розводити срачі. Однак мене зачіпає. Я помічаю, що стаю агресивніше", - поділився Женя Янович.

Актор зазначив, що не знає, як пояснити українцям — що російська мова викликає у багатьох українців неприємні почуття. Цього не було раніше, але після вторгнення росії багато що змінилося. Тому артист і закликав розмовляти українською мовою.

"Я не знаю жодного українця, якому було б сумно, коли він чує на вулиці українську. А от українців, яким реально стає не по собі від російської — купа. Тому якщо вам не хочеться бути випадковою причиною поганого настрою свого співвітчизника — будьте україномовними ", —  Закликав він своїх передплатників.

У коментарях багато українців підтримали Яновича, але були й ті, хто почав цькувати актора у мережі. Деякі навіть намагалися переконати його в тому, що немає жодної різниці якою мовою розмовляти: "Зараз не той час, щоб зіштовхувати людей лобами, і шукати ворога всередині країни", "Так, що ви кажете? Не всім так просто перейти на українську та це треба розуміти", "Смішно розділяти людей через їхню мову", "Ви викликаєте лише бажання протистояти і робити навпаки", "Навіщо маніпулювати та писати про те, щоб не бути причиною поганого настрою? Не треба тиснути на людей".

Джерело