В "Укренерго" знову просять економити світло у вечірні години - тобто від 19 до 22 години. Пропонують вимкнути декілька електроприладів у години пік або використовувати їх вдень або вночі. Мовляв, так ми допомагаємо зменшити навантаження на енергосистему, йдеться в ТСН.

На одній з найбільших теплових електростанцій ракета пробила дах. Десятки тонн бетону в одну мить впали просто всередину енергоблоку, який у той момент працював на повну потужність і забезпечував світлом сотні тисяч споживачів. Коли сюди прилетіло, наслідки відчули всі. Однак мало хто знає, що тоді бачили працівники. “Потужний вибух, якого ніколи не бачили, не чули. Я був за пультом, на блоці. В роботі знаходиться обладнання, на роботі були люди. Це паніка, це страх. Пожежі не було, було тільки - здійнявся пил. Шибки повибивало - це те, що бачили”, - розповідає машиніст енергоблоку Сергій.

Крихке і коштовне енергетичне обладнання перетворилося на купу металобрухту. Таких прильотів тут було з десяток, і щоразу з руйнівними наслідками. Зараз ремонтують усе, шо можна полагодити, щоб на зиму більше мільйона українців були зі світлом і теплом.

Українців знову просять у пікові години економити електрику, щоб не мати відключень взимку

Енергетичний терор росіян - це 33 масовані атаки, це понад тисячу ракет і дронів, запущених по нашій енергетичній інфраструктурі. 270 влучили в ціль. Внаслідок цих атак та окупації українська енергосистема тимчасово втратила колосальні обсяги своїх потужностей. Цифри вражають - це фактично половина атомки, майже вся теплова та вітрова генерація. Таких руйнувань не зазнавала жодна енергосистема у світі. Скільки це в грошах, взявся рахувати Світовий банк, каже міністр енергетики Герман Галущенко. “За оцінками Світового банку, збитки, завдані інфраструктурі, становлять близько 11 мільярдів доларів США. Але ми маємо говорити ще й про відновлення. Воно коштує набагато більше”, - каже він.

Є ще один ресурс, який за гроші не купиш - це час. Для повного відновлення української енергосистеми до довоєнного рівня потрібні роки.

Чи означає це, що взимку на нас чекають нові віялові відключення світла, якщо вже зараз нас закликають економити світло в пікові години? Логіка тут проста, каже член профільного комітету Верховної Ради Анатолій Костюх. Навіть якщо росіяни більше не тероризуватимуть українську енергосистему, дефіцит генерації цілком можливий. “Є одна чітка, зрозуміла річ. Запорізька атомна електростанція, яка 6000 мегават - це величезна насправді потужність, яка могла б допомогти нашій енергосистемі і у нас не було б таких критичних ситуацій, вона зараз під окупацією. Навіть якщо її найближчим часом звільнять, на що я дуже сподіваюсь, то все одно вона одразу не повернеться в мережу, не зможе одразу працювати на повну”, - переконує він.

Зараз відновлювати нашу енергетичну інфраструктуру допомагають іноземці. Існує спеціальний фонд, куди можуть донатити окремі держави, міжнародні компанії та організації. Там вже закумульовано понад 155 мільйонів євро. Втім, для повного відновлення енергетики цього замало. “Тепер відверто - ремонтувати потрібно, відновлювати свої станції потрібно, відновлювати мережі потрібно. З чого це все ремонтувати? От і виникає питання. Від першого червня буде, от уявімо собі, новий тариф, і я думаю, він буде прийнятий. Для системи це буде час наповнити ринок грошима і відповідно за них побудувати й відновити мережі”, - пояснює член комітету з питань енергетики та ЖКГ Верховної ради України Анатолій Костюх.

На тепловій електростанції, що пережила на одну масовану атаку росіян, зараз працює п'ята частина енергоблоків. Решта - на ремонті. Для енергетиків тут не існує перешкод. Вони знають, що попереду в українців ще одна складна зима.

Читайте також:

Замість мами – три няньки: в Луцьку покинуте дитинча капуцина виходжували з небувалою опікою

1,5-тонна авіабомба складає триповерхову школу під нуль: росіяни рівняють Оріхів постійними ударами

Кілька днів тому повернулись з евакуації: подробиці вбивства дитини під час удару по Херсонщині

Джерело