Близько 200 людей перевірили свої родимки 25 травня під час акції "Перевір підозріле утворення на шкірі, поки не пізно" в Ужгороді. Про це розповів Суспільному організатор акції Павло Колесник. Огляд родимок проводили вісім лікарів-інтернів.

Акцію "Перевір підозріле утворення на шкірі, поки не пізно" провели на площі Театральній в Ужгороді. Перевірити утворення на шкірі прийшла зі своїм сином Левом переселенка з Херсона Анна Краснощок.

"Давно вже хотіли це зробити. Побачили, що є така акція, вирішили, що це потрібно зараз, тому що сонце вже дуже активне і родимок багато у нас всіх. Тому для спокою в душі завітали на цю акцію. Все добре. Навчили, як розпізнавати доброякісні чи злоякісні родимки, казали, що потрібно користуватися сонцезахисним кремом, що теж не завжди ми робимо", — розповіла жінка.

Близько 200 людей перевірили свої родимки під час акції

За час проведення акції виявили лише одну родимку, яку потрібно дообстежити. Про це сказав координатор акції Юрій Січ.

"Це були невуси, кератоми, тобто доброякісні новоутворення. Є спеціально розроблений алгоритм за яким ми обстежуємо кожного. Спочатку людина заходить та реєструється. Ми їй задаємо питання з приводу анамнезу. Питаємо чи були обгорання в дитинстві, до 14 років. Чи були обгорання зараз, чи людина користується сонцезахисними засобами. Чи були в сім’ї в найближчих родичів, першої лінії переважно, недоброякісні утворення. Після чого робимо безпосередній огляд. Людина показує родимки, які її турбують. Ми оглядаємо фактично все тіло. Далі діагностуємо утвір", — розповів Юрій Січ.

Організатор акції Павло Колесник розповів: огляди проводять працівники однієї з клінік Ужгорода спільно з Ужгородський національним університетом.

"Цими днями проходив Всесвітній день боротьби з меланомою. Це онкологічне ураження шкіри, яке є дуже небезпечне, яке дуже часто не помічається населенням, та може призвести до швидкого метастазування і смерті людини. Для того, щоб пояснити людям що таке меланома у нас проведена нашою клінікою, яка є і навчальною, і волонтерською, така акція для містян, і для вимушено переміщених осіб. Інтерни проводять стартову діагностику тут. Вони навчені користуватися спеціальним апаратом — дерматоскоп. Якщо відбирається пацієнт з підозрілим новоутворенням, його відправляють у клініку", — повідомив Павло Колесник.

За його словами, акція тривала з 10-ї до 18-ї години. За цей час оглянули близько 200 людей.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram

Джерело