На дні Каховської ГЕС могло бути багато небезпечних для здоров’я речовин. Через підрив дамби окупантами вони можуть опинитися у криницях та відкритих водоймах на підтопленій території.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров'я.

"Хімікати, збудники інфекційних хвороб із кладовищ, вбиралень, сміттєзвалищ можуть опинитися у криницях та відкритих водоймах на території, підтопленій внаслідок підриву ГЕС країною-терористкою", - йдеться у повідомленні.

Хімікати і збудники інфекційних хвороб у криницях: МОЗ попередило про небезпеку через підрив ГЕС

Зазначається, що фахівці вже відбирають проби води з водойм та криниць для перевірки.

Крім того, в постраждалих областях формуються запаси антибіотиків та сорбентів для лікування гострих кишкових інфекцій. Адже протягом наступних трьох-п'яти на Херсонщині та підтоплених районах на Запоріжжі через стрімке падіння рівня води спостерігатиметься мор риби. Фахівці наголошують, що не можна збирати таку рибу і вживати (солити чи в’ялити), бо є ризик захворювання на ботулізм. 

Правила, які допоможуть знизити ризик виникнення інфекційних захворювань:

  • пийте тільки бутильовану або привізну воду,
  • воду для приготування їжі і господарських потреб беріть тільки з перевірених джерел, річка чи криниця у дворі – більше не є перевіреними джерелами води, як і водопровід, призначений для технічних цілей,
  • кип’ятіть або дезінфікуйте в інший спосіб воду, взяту для пиття, миття фруктів, ягід чи посуду, але пам’ятайте, що кип’ятіння не позбавляє воду хімічного забруднення,
  • відмовтеся від продуктів, які були підтоплені водою (навіть від консервації),
  • піддавайте всі продукти термічній обробці (варіння, смаження, запікання),
  • ретельно мийте руки з милом,
  • не вбирайтеся в одяг, який був забруднений під час підтоплення, без попереднього прання та дезінфекції. 

"Якщо ви відчуваєте болі в животі, маєте блювання, діарею, підвищену температуру тіла та інші незвичні симптоми, не вдавайтеся до самолікування - негайно звертайтеся до лікаря", - наголошують у МОЗ.

Нагадаємо, підрив Каховської ГЕС спричинив дефіцит води у трьох областях. Без джерела води залишилися 94% зрошувальних систем у Херсонській, 74% – у Запорізькій та 30% – у Дніпропетровській областях.

Читайте також: 

  • У зоопарку Нової Каховки загинуло близько 300 тварин: чому їх не змогли врятувати
  • Повінь зруйнувала міст на річці Інгулець у Миколаївської області (відео)
  • "Дуже складна ситуація": президент перелічив проблеми, які виникнуть після підриву Каховської ГЕС

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Джерело