Масовий мор риби розпочався в селі Марʼянське Дніпропетровської області 7 червня внаслідок підриву окупантами дамби Каховської ГЕС та різкого зниження рівня води у водосховищі.

Про це повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, який опублікував відповідне відео.

"Дніпропетровщина – масовий мор риби внаслідок терористичного знищення Каховської ГЕС росіянами", – йдеться в заяві голови ОП.

Масовий мор риби зафіксований на Дніпропетровщині внаслідок підриву Каховської ГЕС (фото, відео)

На опублікованому відео зафіксована величезна площа, вкрита мертвою рибою. Цей факт зафіксував Дніпропетровський рибоохоронний контроль.

"На Каховському водосховищі село Мар’янське Криворізького району Дніпропетровської області виявлені водні біоресурси, а саме риба карась, у зв’язку з тим, що падає рівень води", – розповів фахівець на відео.

Нагадаємо, раніше в Міністерстві охорони здоров’я попередили, що через стрімке падіння рівня води в наступні три-п’ять днів на Херсонщині та підтоплених районах на Запоріжжі очікується мор риби. Збирати таку рибу і вживати (солити чи в’ялити) категорично заборонено. Є ризик захворювання на ботулізм.

За оцінками Мінаграрополітики, через підрив Каховської ГЕС рибна галузь зазнає збитків у 10,5 млрд грн. У відомстві ще 6 червня завили про зафіксований мор риби – як молодих, так і дорослих особин. Також загине фауна водосховища, винесена з потоком води у заплави, що утворилися нижче греблі Каховської ГЕС.

Президентка асоціації професіоналів довкілля Людмила Циганок розповіла, що внаслідок підриву ГЕС вимиваються хімікати, паливо, мастила, вигрібні ями та затоплені каналізації, бактерії з чисельних скотомогильників. Усе це забрудненими водами прямує до Чорного моря. Тож прогнозується погіршення ґрунтів, що позначиться на продовольчій безпеці та агропромисловому комплексі України.

Читайте також:

  • "Що робить влада – я не знаю": жителька Херсона відверто розповіла про провал евакуації і брак човнів
  • Підрив Каховської ГЕС: британська розвідка попередила про нове природне лихо
  • Чи є сенс відновлювати Каховську ГЕС: експерт заявив про загрозу відселення 1,5 мільйона людей

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело