У місцевому відділі культури, туризму, молоді і спорту переконують: назва вулиці не має нічого спільного з російською та радянською культурною спадщиною, тож підстав для перейменування немає.

Відповідь від Букачівської селищної ради на звернення Вадима Позднякова та лист Івано-Франківської обласної військової адміністрації оприлюднив директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослав Коретчук, інформують “Вікна”.

У листі в. о. начальника відділу культури, туризму, молоді і спорту Надії Бойчук ідеться, що вулиця Чехова в селі Колоколин названа на честь місцевого жителя Чеха який проживав тут у першій половині ХХ століття.

“Для означення місцевості мешканці села користувалися топонімом “Чехова вулиця”, “йду в Чехову вулицю”. На даний час в селі проживають нащадки Чеха, які також носять місцеве прізвисько “Чехові”, — йдеться в листі посадовиці.

У селі на Прикарпатті відмовилися перейменовувати вулицю Чехова — кажуть, він місцевий

Ярослав Коретчук розкритикував таку відповідь місцевої влади:

“Сьогодні плакав і сміявся. А все завдяки Букачівецькій ОТГ. У с. Колоколин відмовилися перейменовувати вул.Чехова, буцімто вона названа на честь жителя Чеха. Просто плачу. Колись чув подібні історії про м. Іллічівськ, що його назвали на честь Святого Іллі, а не на честь Леніна. В мене питання скільки ще потрібно смертей наших захисників аби до “шановних” прикарпатців дійшло, що потрібно позбуватися московських топонімів?”.

Джерело