Внаслідок підриву Каховської ГЕС затопленими залишаються десятки населених пунктів. Багато місцевих перебираються до знайомих на інші вулиці, ночують просто неба, але їхати з домівок відмовляються.

Про ситуацію на затопленій частині Миколаївщини розповідає ТСН.ua.

Село Веселий Кут на Миколаївщині межує з Херсонською областю. Раніше їх розділяє річка Висунь, яка тепер вийшла з берегів і затопила будинки, де живуть люди. Мешканці фактично живуть у будинках на колесах десь у полях, чекають, поки зійде вода.

Ночують просто неба на валізах: як живуть люди на затопленій території Миколаївщини (фото, відео)

Люди виносять в поля холодильники, посуд, матраци. У деяких жителів будинки зруйновані ще від ворожих обстрілів.

Тетяна та Володимир ночують просто в полі, їхній будинок був зруйнований частково. Всі свої речі вони зібрали на машини, де і сплять. З собою забрали також каченят, собак та курей.

Валентина показує як затопило її будинок. Каже, що вода вже сходить. Від евакуації відмовилася, каже, що буде з тваринами. Розповідає, що вже потонули кошенята. Затопило і весь город, все, що садила - пропало.

Люди з різних областей передали допомогу волонтерам у Київ, які вирушили до Херсонської та Миколаївської областей. Повезли кілька фур, обʼєдналися близько 100 волонтерів. Їх зустріла місцева поліція, яка потім повезе цю допомогу до людей, які її найбільше потребують.

Місцевий майор поліції Баштанського районного відділу Олександр Головченко каже, що людям пропонували евакуюватися, щойно вода почала досягати городів. Однак багато з них відмовилися. Мовляв, пережили російські обстріли, переживемо і затоплення.

Підрив Каховської ГЕС: останні новини

У Херсонській області поступово спадає рівень паводків, які спричинив підрив росіянами Каховської ГЕС. Станом на ранок 10 червня середній рівень підтоплення на становить 4,72 м.

Однак дотепер з Каховського водосховища внаслідок підриви дамби росіянами витекло 62% його об'єму - 12,24 куб.км води. Рівень води у водосховищі вже 10,55 м. Він продовжує знижуватися.

Натомість росіяни не надто переймаються ситуацією, що склалася. Окупанти мародерять в Олешківській громаді, яку затопили внаслідок підриву Каховської ГЕС. Агресори крадуть транспорт, а також пробираються у незатоплені помешкання місцевих.

Читайте також:

  • На Одещині фіксують наслідки екоциду: у морі – сміття та трупи тварин
  • Росія вже усвідомлює свій відступ з Криму: польський політик про підрив Каховської ГЕС
  • Чи може підрив Каховської ГЕС зірвати контрнаступ ЗСУ та як діятимуть окупанти

Джерело