Платформа Svidok.org збирає і розповсюджує свідчення найбільшої техногенної катастрофи останніх десятиліть, яку спричинив підрив Каховської ГЕС. Про це повідомила директорка з контенту та комунікацій Свідка Олена Кук. Представники платформи закликають людей, зокрема з найбільш постраждалої Херсонщини, зберігати свої спогади та почуття про ранок 6 червня, підтоплення і його наслідки, евакуацію з небезпечних зон, та волонтерство під час трагедії.

Платформа Svidok.org розпочала збір свідчень щодо катастрофи внаслідок підриву Каховської дамби

Це можна зробити з допомогою телеграм-боту @SvidokNoteBot, або на сайті Svidok.org, пройшовши швидку реєстрацію. До тексту також можна додавати фото та відео. Херсонці вже долучаються до збору спогадів.

“Ми з дітьми втратили все, чим жили. У дітей емоційний зрив, ми про кожну ниточки дбали з ними разом. Ми з дітьми роками створювали свій Рай, в якому було ВСЕ!!! Врятувати не встигли: вивозили тварин та одиноких літніх сусідок", — поділився анонімно житель підтоплених територій.

Усі ці свідчення платформа поширюватиме серед іноземних ЗМІ, на міжнародних виставках та передаватиме правоохоронцям.

Соціальна неприбуткова платформа Svidok.org, це надійний цифровий майданчик, де люди анонімно описують своє життя під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Її створили українські IT-фахівці за підтримки американської AI for Good Foundation.

"Мета проєкту – створити історичний музей спогадів, аби все пережите нами не було марним і ніколи не повторилось знову. А також посприяти розголошенню звірств, здійснених військовими РФ. Тому свідчення воєнних злочинів ми одразу передаємо Міжнародному кримінальному суду", — розповіла директорка з контенту та комунікацій "Свідка" Олена Кук.

Загалом вже майже дві з половиною тисячі спогадів збережені на платформі. Серед них і свідчення жителів Херсонщини про життя під обстрілами, волонтерство, та окупацію.

“В березні 2022 почалося просто пекло в рідному Херсоні, над головами літали винищувачі, техніка, такни й це все їздить по вулицях, горять дома. Людей просто розстрілювали в автівках, тиждень з хат люди не виходили, а потім, щоб вийти на вулицю, потрібно було перевірити свій телефон, щоб там нічого не було з українською символікою. Перевірки на постах, де завгодно на вулиці, шмон всього — машини, телефонів і так 8 місяців, довгих 8 місяців… Ми вірили, що ЗСУ зайде в місто, і 11.11.2022 це сталося. Все було добре, поки орки не почали гасити місто всім, чим можливо. Лягаючи спати, не знаєш прокинешся чи ні, коли по даху так дзвенять гради, щось сиплеться, палає, а на ранок повний двір осколків, і побиті вікна. Так і живемо до сьогодні, - жителька Херсона зберегла свій спогад про життя під час і після окупації.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Джерело