За три місяці окупації росіян вщент знищили село Богородичне, через яке проходила основна дорога до курортного Святогірська. З понад шести сотень мешканців нині тут живе 35 людей. Будинки у Богородичному розбиті обстрілами, зруйнована інфраструктура, немає світла та зв'язку.
67-річний Володимир Ісаков двічі на день проходить зруйнованим мостом через Сіверський Донець зі Святогірська, де він винаймає житло, до Богородичного і назад.

"Це була головна магістраль Слов'янськ-Харків. Автобуси до Святогірська ходили з усіх країв. Після першого вибуху, ми ще ходили технічним мостом, який лежить у воді, потім вже і його не стало", — розповідає житель Богородичного Володимир Ісаков.
Володимир каже, щоб потрапити із Богородичного до Святогірська автівкою, потрібно об'їжджати понад 30 кілометрів. Через зруйнований міст — до п'яти кілометрів. Чоловік ходить у село, щоб відновити зруйнований росіянами будинок.
"Війна будинок пощадила, але він був не такий. Біленький, маленький, акуратненький. Коли війна почалася, таке наробили. Але я оптиміст за вдачею, тому мій будинок це щастя, що він залишився. А те, що він дірявий весь, це все ремонтується, руки є, поки здоров'я, слава богу", — каже Володимир.
Навесні минулого року в районі сіл Богородичне та Долина розпочалися бої із російськими окупантами. Із села Богородичне евакуювались майже всі жителі.
"Військові забрали. Сказали: "Діду, тікай, бо далі буде ще гірше". І далі було гірше. Після того, як я поїхав, Богородичне займали 14 разів. Потім вони почали бити з гори, з однієї сторони росіяни стояли, з іншої українські позиції були", — згадує чоловік.
5 червня 2022 року армія РФ окупувала Богородичне. За три місяці окупації росіяни повністю знищили село.
"Вони випалили все село. На нашій вулиці лишились будинки: мій, один біля колодязя, один ближчий до церкви та четвертий ще. Люди вже відновлюють собі деякі будинки", — каже Володимир.
"Сусід Вітя теж за п'ять днів раніше виїхав: пішов пішки через ліс. Вони теж вирішили прикрити, горище залишилося, стеля ціла, стіни цілі, можна відновити щось", — каже про будинок сусіда чоловік.
Володимир каже, під час бойових дій та окупації загинуло багато його односельців.
"Ховали на городах, а потім, коли все скінчилося, цієї весни приїхала команда. Ексгуматори на цвинтарі перепоховали всіх рядком, позбирали по селу і поховали", — каже Володимир.
12 вересня минулого року Збройні сили України звільнили Богородичне від російських окупантів. Навесні Володимир Ісаков почав відновлювати свій зруйнований будинок. Стелю підпер дерев'яними колодами, перекрив дах. "Був би генератор, я вже працював би. Електрики немає. Електроінструмент я купив собі за рік, весь у мене є. Але працювати без електрики нема чим. Як тільки дадуть світло, я сюди переїду, швидше за все це навесні буде", — каже чоловік.
"Город треба буде прибирати, там трава три метри, бур'ян. Село ще не розміноване, треба буде пройтися потихеньку самому. Подвір'я самі розмінували. Якщо щось знаходиш, дзвониш, приїжджають, забирають", — розповідає Володимир.
Під час одного із візитів до будинку, на чоловіка чекав сюрприз — новонароджені кошенята.
"Диво бігає, переміщається, як ртуть", — каже про кошенят чоловік.
Чоловік каже, життя у Богородичному відновлюється. До повномасштабного російського вторгнення тут жили понад шістсот людей. Нині повернулися 35.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram
Джерело