Станом на 24 лютого 2022 року, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення, кількість українських військових на півдні України налічувала близько 1,5 тисячі осіб.
Про це "Українській правді" розповів генерал-майор Андрій Соколов.
"Якщо брати загальну чисельність бойових загальновійськових підрозділів, на момент вторгнення було десь 1,5 тисячі осіб", - розповів Соколов.

Так, у 59-й бригаді особовий склад приблизно нараховував 1300 людей – бо бригада перед цим вийшла із зони ООС, десь у грудні 2021 року і перебувала на відновленні боєздатності.
"Процес відновлення ще не завершився, коли їх призначили у склад нашого угруповання. Вони були переміщені на Олешківські піски на полігон. Укомплектованість цієї бригади була десь до 60%", - уточнив генерал-майор.
Андрій Соколов також зауважив, що на початку повномасштабного вторгнення, українська артилерія також мала неповний склад, бо два дивізіони перебували на навчанні у "Дівичках" (полігон на Київщині – ред), група інженерного забезпечення – сапери – також перебували на навчанні в Кам'янець-Подільському.
Ще близько 250 осіб у 137-у батальйоні морської піхоти, який був укомплектований теж на 50%. І з цих 250 людей частина – строковики, які вели стабілізаційні дії на межі з Кримом.
"Що таке стабілізаційні дії? Вони були розтягнуті десь на ділянці до 200 кілометрів спостережними постами вздовж усієї межі та спостерігали за діями противника, щоб не було якогось незаконного перетину. І тільки невелика частина з них – це десь один взвод (15-45 осіб – ред.) – перебувала в опорному пункті безпосередньо перед мостом Чонгар. Десь ще до взводу було біля КПВВ "Каланчак", там теж був опорний пункт. І ще один взводний опорний пункт біля села Каїри – це Чаплинський КПВВ, навпроти заводу "Титан". Фактично три опорні пункти – от хто зустрічав у перший день противника", - пояснив військовий.
Як зазначив Андрій Соколов, такої кількості військовий однозначно було недостатньо навіть для ведення стабілізаційної операції.
"Під час загострення передбачалося мати до двох бригад: одна на Херсонському напрямку повинна була виконувати завдання, вести стабілізаційні дії, одна – на Мелітопольському. І один батальйон, який як передовий підрозділ стояв безпосередньо на межі. Але я навіть цих сил не мав, мав тільки одну бригаду", - пояснив він.
На Мелітопольському напрямку взагалі не було Сил. Ще до початку наступу окупаційних військ РФ Андрій Соколов відправив туди свій резерв – танкову роту, щоб хоч якось його прикрити.
"Я їх перекинув туди в район десь за тиждень до вторгнення, розуміючи, що той напрямок взагалі ніким не прикритий", - пояснив він.
За його словами, збільшення угруповання військ України на Мелітопольському напрямку не відбулось через брак сил і засобів. Противник зосередив свої війська на великій ділянці від Білорусі до Криму.
"Сил не вистачало, треба було і в зоні ООС тримати війська, і Київ прикрити, і північ прикрити, Слобожанщину, Харківський напрямок. Я вважаю, що саме через це не вистачало сил. Я доповідав, як у нас встановлено, на командувача Об'єднаних сил (Сергія Наєва – ред)", - резюмував Андрій Соколов.
Нагадаємо, за даними розвідки Британії, РФ перекинула під Роботине тисячі елітних десантників.
Читайте також:
- Звільнення Андріївки і Кліщіївки: експерт розповів, які можливості відкриваються для ЗСУ
- У Гаазі починаються слухання за позовом України проти Росії щодо геноциду
- Чому українській ППО складно збивати "Шахеди": відповідь Ігната