Кіровоградська область посіла 22 місце серед 25 регіонів у загальнодержавному рейтингу за результатами складання мультипредметного тесту 2023 року. Це результати тестування за чотирма предметами: українська мова, математика, історія України та англійська мова. Середній бал в області – 141. Зменшилась, якщо порівнювати з минулим роком і кількість випускників, які отримали 200 балів хоча б з одного предмета.

Директорка обласного департаменту освіти і науки Ельза Лещенко під час брифінгу розповіла, що середній бал випускників Києва, який став кращим у загальнодержавному рейтингу – 150 балів, у Кіровоградщини на дев’ять балів менше.

"Як і торік, через воєнний стан, учні складали не ЗНО, а національний мультипредметний тест. Було два обов’язкові предмети – українська мова та математика. Серед предметів на вибір найбільш популярними були історія України та англійська мова".

200-бальників, за інформацією Ельзи Лещенко, в області 57. Це випускники з 16 громад. Торік 200-бальників було понад 150 з 21 громади. Усього в області 49 громад.

"З усіх громад Кіровоградщини ми брали загальну кількість випускників, які складали цей іспит і дивились середній бал. Найкращі за результатами чотирьох предметів – світловодська санаторна школа-інтернат №2, ліцей-інтернат спортивного профілю у Пантаївці та гімназія-інтернат – школа мистецтв. З 4500 шкіл України школа мистецтв посіла 103 місце за результатами мультитесту". Українська мова

Кіровоградщина – на 22 місці в загальнодержавному рейтингу.

Найбільший середній бал – 161,7 – світловодська санаторна школа-інтернат №2, ліцей-інтернат спортивного профілю у Пантаївці та гімназія-інтернат – школа мистецтв. Друге місце – у шкіл Олександрійської громади, третє – Голованівська громада, четверте – Знам’янська, п’яте – Аджамська.

Найгірші результати з мультитесту з української мови (місця з 49 по 45) показали випускники з Великоандрусівської, Піщанобрідської, Новопразької, Устинівської, Гурівської громад.

Історія України

19 місце в загальнодержавному рейтингу.

Найбільший середній бал – 153,27 – світловодська санаторна школа-інтернат №2, ліцей-інтернат спортивного профілю у Пантаївці та гімназія-інтернат – школа мистецтв. Місця з другого по п’яте – у шкіл Голованівської громади, Знам’янки, Завалля та Новоукраїнської громади.

Найгірші результати – Глодоси, Катеринівка, Піщаний Брід, Велика Андрусівка, Устинівка.

Математика

23 місце в загальнодержавному рейтингу.

Перше місце – у світловодської санаторної школи-інтернату №2, ліцею-інтернату спортивного профілю у Пантаївці та гімназії-інтернату – школи мистецтв, середні бали в яких – 148.

Місця з другого по п’яте – у шкіл Знам’янської громади, Ганнівки, Олександрії та Кропивницького, відповідно. З 49 по 45 місця – у шкіл Глодосів, Устинівки, Кетрисанівки, Первозванівки та Рівного Новоукраїнського району.

Англійська мова

12 місце в загальнодержавному рейтингу.

Найвищий середній бал – 159 – у світловодської санаторної школи-інтернату №2, ліцею-інтернату спортивного профілю у Пантаївці та гімназії-інтернату – школи мистецтв.

Друге місце – Новоархангельськ, третє – Кропивницький, четверте – Олександрія, п’яте – Світловодськ.

49 місце – Вільшанка, 48 – Побузьке, 47 – Мала Виска, 46 – Добровеличківка, 45 – Смоліне.

"Будемо аналізувати"

Результати проаналізують, сказала керівниця департаменту.

"Будемо робити висновок – хто вчить, як вчить. Війна у всіх однакова. Повітряних тривог, кажуть, було багато, але у Кіровоградській області вони були у всіх однакові. Формат навчання – питання інше, залежить від того, як вони хочуть працювати".

Зі слів Ельзи Лещенко, онлайн-навчання продемонструвало, що значна кількість вчителів не володіють відповідними інструментами.

"Це негативно відобразилось на учнях. Це вчитель не вміє подавати інформацію. У нас низька самомотивація вчителів до нових знань. Є предмети, особливо в сільській місцевості, які викладають не за фахом. Однак немає жодної школи, де б не було вчителя української мови, а результати погані".

Джерело