Під час атаки в ніч проти 26 вересня 2023 року, зокрема по Миколаївській області, російська армія намагалася розосередити удар по кількох напрямках. Таким чином РФ намагається вишукати і заплутати системи протиповітряної оборони ЗСУ.

Про це в ефірі загальнонаціонального марафону "Єдині новини" розповіла керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони "Південь" Наталія Гуменюк.

Росіяни намагалися максимально розосередитись, щоб заплутати системи протиповітряної оборони.

За словами Наталії Гуменюк, російські військові маневрують ракетами та ударними дронами. У такий спосіб підбирають тактику, що буде для них максимально результативною.

Нічна атака по півдню України, зокрема й по Миколаївщині: РФ застосувала складну схему маневрів — ОК

"Атака цієї ночі дещо відрізнялась від попередньої. Протягом двох годин відбувався дроновий удар, але атака була розвіяна по різних напрямках: дрони вишукували маршрути, що будуть більш результативними щодо влучань для того, щоб обходити наші системи протиповітряної оборони. Атакуючи таким щільним способом, ворог виявляє і розуміє, що регіон захищається досить потужно і намагається вишукувати слабкі місця", — сказала речниця ОК "Південь".

Загалом сили протиповітряної оборони півдня України вночі знищили 22 "Shahed-136/131": десять — над Одещиною, шість — над Миколаївщиною, по три — над Херсонщиною і Кіровоградщиною. По Миколаєву російські війська завдали ракетний удар, обставини з'ясовуються. Зі слів Наталії Гуменюк, надалі залишається високою загроза ракетних ударів.

Неправильно робити висновки, якщо відбулась одна масована атака, то після цього можна відпочивати і два-три дні не відчувати загроз. І сьогоднішня ніч є доказом. Тому треба розуміти, що сигнал повітряної тривоги — це збереження життя і реагувати треба правильно.

"Ракетоносії у ворога є, запас ракет також. Як і попередньої ночі, ворог застосовував підводний човен, не виводячи його з пункту базування, з бухти Новоросійська. Враховуючи потужне застосування "Калібрів", ворог виміряв щільність ППО і готовий до повторних застосувань таких ракет", — розповіла керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони "Південь".

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Джерело