У Києві 3 роки позбавлення волі призначено переселенця з окупованого Луганська за ухилення від мобілізації.

Про це повідомляє Святошинський районний суд столиці у вироку чоловікові, який намагався виїхати за кордон. З цією метою він і звернувся до військкомату.

У вересні 2022 року він пройшов медогляд у військкоматі та був визнаний придатним до військової служби. 5 січня 2023 року йому вручили повістку з вимогою прибути до військкомату. 12 січня він прийшов туди, але відмовився служити в армії.

На суді чоловік заперечував свою провину. Він стверджував, що у 2012 році його зняли з військового обліку у Луганську через відсутність військової спеціальності. З 2014 року він втратив доступ до цих документів. Також він повідомив, що з 2015 року постійно проживає у Польщі та має карту поляка.

У грудні 2022 року він звернувся до військкомату за дозволом на виїзд до Польщі, але йому натомість видали повістку. Він вважає це незаконним, адже комісія визнала його лише обмежено придатним.

У військкоматі підтвердили, що чоловік звертався у вересні та був направлений на медогляд. Після визнання придатним було поставлено на військовий облік. У ТЦК також показали, що документи про проживання у Польщі не є підставою для уникнення мобілізації. Обидва військові підрозділи підтвердили категоричну відмову чоловіка захищати Україну.

Суд визнав луганчанина винним та призначив йому 3 роки тюремного ув'язнення (Стаття 336 ККУ). 

Джерело