Родина Савченків жила в Нижній Сироватці Сумського району. Незадовго до вторгнення померла мати, у лютому 2022 батько і син пішли добровольцями та загинули на бойових завданнях. Історія сім’ї, якої не стало протягом року – в матеріалі Суспільного.

Родинне поховання сім’ї Савченків на кладовищі села Нижня Сироватка. Батько, мати і син пішли практично один за одним. Першою померла мама, за пів року до вторгнення. Про це розповів родич родини Савчено Сергій Малюк.

"Була сім’я і за один рік, не стало. Жінка трагічно загинула. А 1 березня 2022 року трагічно загинув чоловік, Савченко Володимир Павлович. Денис Володимирович пішов, у теробороні був у Нижній Сироватці в нас. За власним покликом серця пішов до лав ЗСУ. Теж загинув, в боях під Херсонщиною, — говорить Сергій Малюк.

Володимир Савченко у перші дні вторгнення разом із сином Денисом приєднався до нижньосироватського руху спротиву.

"Його було хоч прив’язуй. Він і хвилини не сидів. Ще тільки танки йшли на Сироватку, і він вибігав серед ночі туди до магазину, рахував, скільки танків", — додає Надія Малюк.

1 березня 2022 року Савченки брали участь у бойовій операції у складі групи добровольців. Про той день розповідає один з учасників подій Вячеслав Суспіцин, сільський голова Нижньосироватської сільської ради.

"Поверталася Кантемирівська танкова дивізія, перша рота виходила через Сироватку. І ось ця група, разом із сумськими ТРО, наших було 27 нижньосироватських хлопців, сумчан було 17 чоловік, дали бій. Володю Савченка відправили в сторону 70-го кілометра, трішки далі від бою, у напрямку Сироватки, щоб можна було спостерігати. Володя загинув від пострілу танку, від осколкових поранень", — розповідає чоловік.

У тому бою, говорить Вячеслав Суспіцин, загинула одна людина, це з’ясували, коли всі повернулися на місце збору.

"Володю забрали автомобілем з поля. Денис вже знав, він же був з нами поруч, що загинув його тато. Це була воля Дениса, ховати в той день. Зв’язавшися з поліцією для того, щоб вони виїхали, зафіксували смерть від поранень, було надано роз’яснення: "Ви сфотографуйте. Ми до вас їхати не будемо, у вас стріляють, пришлете нам фотографії". Проводили ексгумацію вже пізніше, коли тут стало тихо і всі відповідні служби повернулися на Сумщину", — додає чоловік.

"Того ж числа поховали, 1 березня, під обстрілами. Подзвонили з сільради, щоб найменше людей було, бо снаряди літали. Вони тут стояли, ось три кілометри від нас, тут гоготіло все", — згадує про той день родич сім'ї Сергій Малюк.

Після загибелі батька Денис Савченко записався до лав Збройних сил. На передовій прослужив кілька місяців, розповідає сільський голова Нижньосироватської сільської ради. Додає: "Повністю обдумано Денис зі своїм другом Льошкою Рибалко пішли у штурмовики добровільно. 9 жовтня загинув Денис Савченко, а Льошка Рибалко перед цим за 5 днів теж загинув".

Пам’ятники загиблим захисникам встановила сільська рада. Денису Савченку було 27 років. На згадку про нього у сім’ї його тітки Надії збігають випускний альбом племінника.

"Денис був дуже такий оптиміст. Він дуже любив друзів, дуже любив спорт, він жив ним просто", — згадує племінника Надія Малюк.

У сім’ї Малюк також зберігають нагороду Володимира Савченка, яку він отримав посмертно.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело