Арахамія і Корнієнко зареєстрували законопроєкт, який дозволить зберегти групу "Відновлення України"

У Верховній Раді зареєстрували зміни до регламенту, які дозволять врятувати від розпуску депутатську групу Відновлення України. Його автори – п'ять депутатів на чолі з лідером фракції "Слуга народу" Давидом Арахамією та Олександром Корнієнком.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Вони пропонують на час воєнного стану зменшити мінімальний поріг депутатських груп до 14 мандатів. Згідно з чинним регламентом Верховної Ради, кількість депутатів у парламентській групі не може бути меншою, ніж число депутатів у найменшій фракції, створеній протягом першої сесії.Такою була фракція "Голосу", яка провела за списком 17 депутатів.

Ця норма загрожує розпуском групі "Відновлення України", яка 8 грудня зменшилась до 16 осіб після того, як парламент припинив депутатські повноваження власника "Донбасенерго" Максима Єфімова. Своє рішення скласти мандат депутат пояснив бажанням "зосередитися на питаннях захисту рідної Краматорської громади".

Групу "Відновлення України" створили у 2022 році, її більшість становлять колишні представники забороненої ОПЗЖ.

Станом на 10 грудня в Парламенті залишається тільки 400 депутатів із 424 обраних, а загалом конституційний склад парламенту – 450 депутатів (26 мандатів зарезервовані за мажоритарними округами на тимчасово окупованих територіях Криму, Севастополя й окремих районів Донецької та Луганської областей).

Дивіться також відео: КОЛИ ВИКИНУТЬ ОПЗЖ-шників ІЗ ВЛАДИ? Брифінг депутатів Європейської солідарності | НАЖИВО | 01.11.23.

"Враховуючи вимоги чинного законодавства, що визначає особливості правового режиму воєнного стану, проведення виборів народних депутатів України не здійснюється. Водночас окремі народні депутати України достроково припиняють свої повноваження, у зв'язку з чим кількісний склад депутатських фракцій (депутатських груп), до складу яких входили такі народні депутати України, зменшується. Відтак, пропонується установити, що на період дії воєнного стану в Україні мінімальна кількість народних депутатів України у депутатській фракції (депутатській групі) становитиме 14 народних депутатів", – йдеться в пояснювальній записці.

Якщо ж кількість депутатів у групі впаде нижче навіть цього порогу, її все-таки доведеться розпустити протягом 15 днів.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Джерело