Майбутній різдвяно-новорічний період в Україні знову проходить у тіні війни, проте це не утримує більшість українців від святкових покупок.

На відміну від минулого року, хоча їх кількість трохи скоротилася, показове опитування Deloitte виявило, що більшість громадян планують звернути частину своїх святкових бюджетів на благодійність.

Святковий дух в умовах війни: як українці обирають подарунки та підтримують ЗСУ

Святковий дух в умовах війни: як українці обирають подарунки та підтримують ЗСУ

Згідно з результатами опитування, 68% українців (торік цей показник становив 61%) планують підтримати благодійність під час свят. З них 86% направлять допомогу українським захисникам на передовий, а 66% віддадуть перевагу купівлі у продавців, які підтримують ЗСУ та постраждалих від війни цивільних.

Бойкот продавців, які залишили ринок Росії, також триває. 63% покупців принципово не купують товари у тих, хто продовжує працювати на ринку Росії, а ще 22% не впевнені, чи продавець/виробник товару на українському ринку.

Святковий дух в умовах війни: як українці обирають подарунки та підтримують ЗСУ

Експерти також зазначили, що українці стали організованішими у своїх планах на святкові покупки. Якщо раніше багато покупців відчували розгубленість при підході до шопінгу, то зараз вони будують свої покупки заздалегідь: вибирають товари для онлайн-замовлення, планують бюджет та визначають момент покупок в офлайн-магазинах.

Проведене дослідження здійснювалося онлайн серед більш ніж 1000 респондентів, які репрезентують різні регіони України та перебувають за кордоном, за винятком тимчасово окупованих територій та АР Крим.

Крім того, ми писали,медіум попередила, які області обстрілюватимуть росіяни у грудні

Так само стало відомо про те, що ви зіпсуєте собі життя, якщо зробите це на Новий рік: як заборонено загадувати бажання

Джерело