Міст на автомобільній дорозі загального користування місцевого значення Рожнятів – Вербівка, що на Рожнятівщині, через аварійний стан перекрили ще у жовтні, об’їзну ж на автошляху Креховичі – Дзвиняч не відремонтували.

Люди у відчаї та висловлюють обурення на адресу влади, дорожніх служб, які заздалегідь не подбали про безпечний рух автотранспорту. Шукаючи нові шляхи-дороги, водії курсують на своїх авто вузькими вуличками мікрорайону «Заріка», щоб скоротити шлях до об’їзної, пишуть Вікна.

Днями відбувся тендер і ДП «Дороги Прикарпаття» визначило підрядника капремонту моста та готується укласти договір з ТОВ СП «Будучність» (Калуш), керівником якого є Роман Павлів. Загальна вартість будівництва моста через річку Дуба – 72 млн 990 тис. гривень.

На Рожнятівщині планують побудувати новий міст

«Проводитиметься не капремонт об’єкта, а повністю його демонтаж із утилізацією матеріалів та будівництво нового моста з навантаженням проїзду 100 тонн. Його ширина – 13 метрів, довжина приблизно – 70 метрів. Буде три прольоти по 18 метрів, а один – 12-метровий», – розповідає Роман Павлів.

Міст стоятиме на буронабивних палях діаметром 1200 мм, по п’ять паль на берегових опорах і шість паль – проміжні. Підраховано, що на закупівлю будівельних матеріалів потрібно понад 38 млн гривень, понад 9 млн гривень становитиме заробітна плата, більше 12 млн гривень коштуватиме робота механізмів. Тільки міцних водостійких бетонів потрібно 853 кубічні метри, арматури – приблизно 74 тонни. Як мінімум із передбачених 73 мільйонів на сплату податків треба приблизно 15 млн гривень, – додав керівник.

«Нині грошей на демонтаж старого і будівництво нового моста немає, – продовжує керівник ТОВ СП «Будучність». – На даний час виділено приблизно 108 577 гривень (0,2 відсотка від загальної вартості будівельного об’єкта) для того, щоб провести процедуру закупівлі.  Коли будуть передбачені бюджетні кошти – невідомо, адже кінець року, у країні – війна. Але при наявності грошей новий міст заплановано побудувати за 12 календарних місяців. У проєкті також передбачено облаштувати тимчасовий об’їзд, залучивши кредитні кошти. І якщо нічого не завадить, не буде сильних морозів, то до нового року об’їзд буде облаштовано», – запевнив Роман Павлів.

Джерело