22-річний військовослужбовець Микола з Вінниччини обіймає дві посади на передовій: заступника командира та медика. Наразі виконує завдання на Запоріжжі. Службу розпочав у 2020 році у Силах спеціальних операцій на посаді бойового медика групи. Про те, де воював, отримав поранення та що для нього означатиме перемога — оборонець розповів Суспільному.

Захисник обороняв Ірпінь, Бучу, Іванівку, Макарів, долучався до Харківського контрнаступу, воював за Кремінне (під час виконання завдання в тилу ворога отримав важке поранення, після якого повернувся в стрій), Бахмут і околиці, Херсон і острови.

"Я виходжу на завдання в основному як медик. Робота медика в бойові групі відрізняється, ніж звичайного медика. Ми працюємо із пораненими, і з самого початку надаємо першу допомогу, у нас завжди є якісь моменти. Були випадки, наприклад, допомога сім’ї, яка постраждала від російської агресії ще 24 лютого 2022 року — це були мої перші поранені. Тоді двох дітей вдалося врятувати, а у їх матері були важкі поранення, і ми могли надати їй лише небагато часу". "Отримав поранення, але вистояв" "У 2022 почалася повномасштабна війна, під час якої моя частина, і насамперед моя група, виконувала різні завдання. Оскільки моя частина вважалась одною із найбоєздатніших у країні, то ми були направлені у такі місця: Ірпінь, Буча, Іванівка, Макарів, Київська траса, Харківська операція. Потім виконували завдання у Кремінному, де в тилу ворога відбувся бій та підрив на міні ОЗМ. Я отримав важке поранення. Був підрив на міні, я отримав проникаюче поранення грудей, внаслідок чого був пневмогемоторакс та мав осколкові поранення ноги. Вже на операційному столі була зупинка серця, але мене запустили".

Після поранення Микола повернувся в стрій та до виконання завдання у Кремінному. Відтак була оборона Бахмута та бойові дії навколо міста й околишніх сіл.

"Після очікували бій на Херсоні. Отримав важку контузію. Після контузії було відносно легке повернення у стрій, я вистояв, реабілітація була більш важка у плані психологічного повернення. Повертатися вирішив, бо це те, що я люблю: я люблю службу і те, що роблю, і треба надалі відстоювати суверенітет України ", — сказав військовослужбовець. Про нагороди

Захисник отримав орден за мужність III ступеня,

Єдиний медик у бойовій групі: історія захисника з Вінниччини

медаль за військову службу Україні та відзнаку від президента "За оборону України".

Про перемогу "Перемога — це буде день, в який не буде сміху. Перемога — це більше буде день жалоби за тими, хто віддав своє життя заради перемоги. Як бойовому медику доводились надавати допомогу пораненим побратимам. Це дуже важко бачити, як хлопцям важко".

Суспільному оборонець розповів, що захищатиме Україну до останнього росіянина на нашій землі.

Наразі бригада військовослужбовця збирає гроші на прилад нічного бачення. Долучитися можна тут.

Джерело