В Одесі, в районі залізничного вокзалу, 9 червня музикантів київської гурту Junket затримали співробітники територіального центру комплектування і після проходження лікарської комісії сказали, що відправлять до елітної частини десантно-штурмових військ.  

Про це розповів один із учасників Дмитро Сазонов.

За його словами, хлопці з Junket приїхали грати благодійний концерт до Одеси для збору коштів для постраждалих мешканців Херсонщини. Проте майже одразу після приїзду їх забрали до військкомату, де вони навіть встигли пройти лікарську комісію.

Замість благодійного концерту - військо: в Одесі музикантів просто з вокзалу забрали до армії

"Зійшли з потягу, перейшли дорогу від вокзалу, перед нами одразу з’явився патрульний і попросив документи, чомусь здивувався, що ми з Києва і з концертом (ми йому сказали про ціль нашого візита), чомусь порівняв нас з одеськими клубами на кшталт "Ібіци" і сказав шо в країні війна, а ми тут зі своєю музикою…"Наші хлопці гинуть, а ви тут вєсєлітєсь".Через секунду зʼявились представники ТКЦ (можливо). Люди у військовій формі, ще раз перевірили наші дані. В мене є документ про відтермінування, тому мені сказали "цей нам не цікавий", можу йти по своїх справах, а хлопців наполегливо запросили пройти до автобуса, котрий відвезе їх на звірення", - розповів Дмитро.

За його словами, хлопців завірили, що ця процедура займе пів години.

"Потім звʼязок з пацанами зник, як виявилось в них забрали телефони. Добре, що в мене є одеські друзі. Вони допомогли їх знайти. Нам вдалося передати їм трохи їжі, води, сигарет та зрозуміти ситуацію", - каже Сазонов.

За словами музикантів, їхні телефони вилучили і вони вже пройшли ВЛК. Ім сказали, що абсолютно здорові. У ТЦК їх протримали до 19:00.

"Потім віддали телефони і сказали, шо за пів години виїжджають на навчання до елітної частину десантно-штурмових військ", - розповів лідер Junket.

"Музиканти, як і інші працівники культури, ніяким чином не отримують привілей, чи якісь додаткові переваги. Такі ж люди, як і всі. Мають права та обов’язки перед державою, але…держава повинна відповідати взаємністю, правда? Від цієї історії залишається гіркий осад. Всі знають, по чутках і деяких фактах, як працюють одеські ТЦК. Не на часі, звісно, такі заяви, але спливають в памʼяті і маєтки в Іспанії і дорогі автомобілі, тощо. Це все неправильно і так не повинно бути в країні, котра прагне бути у домі європейських цінностей…У пацанів навіть нема, вибачте, елементарних предметів гігієни з собою. Ні зубної щітки, ні трусів, ні шкарпеток. Я просто хочу пояснити цю ситуацію, бо ці совкові підходи треба змінювати, ми робили, робимо і будемо робити все, що від нас залежить, аби прискорити наш перехід до цивілізованого світу", - йдеться у дописі.

Нагадаємо, у рівненському ТЦК прокоментували скандал з повісткою 8-річній дитині.

Читайте також:

Джерело