Уже навесні інтерни дитячої лікарні поїдуть переймати досвід американських фахівців до Філадельфії

Пластика для дитячих облич. До Львова приїхали відомі хірурги зі США, щоб разом з українськими колегами виправляти вроджені та набуті вади зовнішності. Іноземні лікарі консультували у двох містах і провели понад десять безплатних операцій. Журналістка "5 каналу"Анастасія Ярмоловська знає більше.

Провели понад десять безплатних операцій: до Львова приїхали відомі хірурги зі США – сюжет (Відео)

20-річна Ніна не випускає з рук телефон. Дівчина купує квиток до рідного Києва. Поспішає додому поділитися радісною звісткою про успішну операцію.

"Нарешті їду додому, хоча була тут декілька днів, але зараз цей вирішальний момент, коли я побачу свою улюблену родину", – розповідає пацієнтка Ніна Голуб.

У Ніни вроджена вада обличчя – розщеплення губи та піднебіння. З дитинства дівчинка перенесла з десяток операцій. А тепер американські хірурги спільно з українськими медиками провели останню косметичну пластику.

"Вона для мене особлива тим, що закриває дефект, який могли бачити інші люди, я позбулась чого соромилася. Це вже косметична була операція. Мені зовсім не було страшно, я просто чекала, коли цей момент вже настане, і я закінчу те, до чого ми йшли з мамою 20 років", – наголошує пацієнтка Ніна Голуб.

А от мама дівчини зізнається: хвилювалася більше, ніж дОнька. Пані Яна втирає сльози радості. Каже, збулася її мрія.

"Нарешті це все вже завершилось, тепер тільки зубки зробимо, і буде все взагалі круто, це було довго, тянулось у час в 20 років. Стільки пережили, але нічого, ми все пережили, і у нас все круто", – зазначає мама пацієнтки Яна Голуб.

Американські медики спільно з українськими фахівцями провели понад 15 операцій для дітей з вродженими патологіями, деформаціями та новоутвореннями обличчя і тіла. Оксана Джексон - відома хірургиня зі США. Жінка має українське коріння, тож часто приїздить в Україну, щоб допомогти. Це вже її третій робочий візит до України від початку повномасштабного вторгнення. Цього разу ділитися досвідом приїхала разом із колегами.

"Ми вже другий тиждень в Україні, перший провели у Мукачевому, там проконсультували 15тьох дітей, з них 9тьох відібрали для операцій. Серед них були вроджені аномалії губи та піднебіння, а також опіки та реконструкція вух. Багато проконсультували дітей у Львові. Я дуже рада, що можу поділитися досвідом з українськими медиками", – розповіла хірургіня зі США Оксана Джексон.

"Робота з українськими інтернами – чиста насолода, вони дуже легко сприймають інформацію, швидко вчаться, бо вони цього хочуть. Після операції вони роблять нотатки, записують хід операції, просять додаткову літературу, за якою вони зможуть вчитися", – наголошує дитячий пластичний і реконструктивний хірург із лікарні у Філадельфії Девід Лоу.

Українські медики кажуть, це безцінний досвід, адже іноземні хірурги поділилися новітніми методиками, які вони тепер зможуть застосовувати у практиці.

"Усі тренди, які є у питанні лікування розчілення губи та піднебіння, вони привезли ці протоколи, і наші лікарі їх опановують. Це значний крок, навіть не крок, а стрибок, бо наші колеги мають можливість перейняти досвід, працювати і навчатись разом", – підкреслює керівник Центру хірургії Дитячої Лікарні Святого Миколая Першого медоб'єднання Львова Андрій Дворакевич.

А вже навесні інтерни дитячої лікарні поїдуть переймати досвід американських фахівців до Філадельфії. А потім ділитимуться набутими знаннями зі львівськими медиками.

Анастасія Ярмоловська, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Дивіться також відео:

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

 

Джерело