Директор "Охматдиту" розповів, що ідею запозичили у закордонних колег

Спортивні ігри для переможців, дітей, які подолали рак та інші тяжкі хвороби. Захід організували для пацієнтів столичної лікарні "Охматдит". Якими активностями займалися діти та що розповіли про своє одужання – журналістка "5 каналу" Марія Марчук знає.

У Платона була пухлина мозку. Майже півтора року він не здавався і боровся з онкологією. І таки переміг хворобу.

Ігри переможців: для дітей, які подолали тяжкі хвороби, в

"Це було в патанатомії. Мені сказали: "Не плачте, рак переможений", – згадує мама Платона Інна.

"Спав тягар наче", – розповідає пацієнт НДСЛ "Охматдит" Платон.

Тепер хлопець якнайшвидше хоче повернутися до школи, щоби зустрітися з друзями.

Вони перемогли тяжкі хвороби та повертаються до повноцінного життя. Нині ці діти показують свою силу у різних видах спорту: хокей, футбол, карате та біг.

Директор "Охматдиту" каже, що ідею запозичили у закордонних колег.

"Ми вирішили зробити подібний захід та приурочити його до Дня святого Пантелеймона, Дня медика. Я сподіваюся от такі "Ігри переможців", вони стануть традиційними, вони будуть проходити кожен рік. Сьогодні ми зібрали саме таких дітей із вродженими вадами серця, дітей після онкогематологічних захворювань, дітей після військових поранень", – розповідає директор національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" Володимир Жовнір.

Учасники змагань роблять розминку та готуються до забігу.

Встановили рекорд за наймасовіший забіг в Україні дітей, які подолали тяжкі хвороби. Дистанція: 428 метрів – це на 28 метрів більше, ніж довжина доріжки на олімпійському стадіоні. Першою прибігла Вікторія. У дівчинки – діабет. Вона тиждень готувалася до забігу.

На фініші був і Платон. Каже, дистанцію здолав без проблем. До хвороби хлопець бігав, грав у футбол та займався боксом. Зараз хлопець спирається на ролер – це ходунці на колесах.

"Мені допомагає ходити по вулиці, а в квартирі там можу ходити сам. В мене шат сильний і він допомагає мені", – розповідає пацієнт НДСЛ "Охматдит" Платон.

Уже не вперше до дітей в "Охмадит" завітала каратистка Марина Юр'єва. Вона проводить майстер-клас та ділиться вміннями.

"У дітей мають бути позитивні емоції. Будемо трошки знайомити із своїм видом спорту і трошки їх відволікати від того, де вони знаходяться і що вони переживають", – зазначає тренерка-інструкторка київської федерації традиційного карате Марина Юр'єва.

А олімпійський чемпіон Олександр Абраменко тут уперше. Каже, є багато спільного у спортсменів та у діток, які побороли тяжкі хвороби.

"Ми, як спортсмени, перемагаємо на змаганнях і це також залежить від того, наскільки ти наполегливо відносишся до справи, наскільки віриш в те, що ти робиш. А тут також треба не опускати руки і тоді все буде добре", – зазначає олімпійський чемпіон з фристайлу Олександр Абраменко.

Така спортивна витримка у восьмирічної Ілони. Вона не один рік лікувала пухлину головного мозку. Сьогодні грає у футбол, бо звикла активно проводити час.

"Коли в лікарні не лежала я і шпагати і колеса, і оджималася, а зараз потихеньку не здаюся і роблю свою силу. І буду тримати свою форму тіла", – каже пацієнтка НДСЛ "Охматдит" Ілона.

З вікон лікарні за змаганнями спостерігають пацієнти, які ще лікуються. Усі бажають їм найважливішого.

"Щоб вони вилікувалися і більше не хворіли", – бажає пацієнт НДСЛ "Охматдит" Платон.

"Щоб вони трималися і йшли до своєї перемоги і мети", – наголошує пацієнтка НДСЛ "Охматдит" Вікторія. 

Дітей, які борються із хворобами, прийшли підтримати військові, які захищають їх від москолоти. Вони, як ніхто знають ціну здоров'ю та життю.

"Я вам бажаю, щоб господь-Бог оберігав вас, щоб у вас було здоров’я, бо ви – майбутнє нашої держави. Без якої нам далі не йти. Тому все у вас попереду. А ми обіцяємо, як військові, щоби ви жили у під мирним небом, і ви будете жити під мирним небом, бо скоро перемога буде за нами", – заявив заступник командувача об'єднаних сил ЗСУ Євген Коваленко.

Марія Марчук, Орест Пона, "5 канал"

Дивіться також відео: 6-річна дівчинка втратила ногу через обстріл рашистів: в "Охматдиті" вперше протезували дитину.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.


Джерело