Учасники заходу мріють швидше сформувати команду, аби в майбутньому можна було виступати на чемпіонатах Європи

Грали у футбол, не маючи ніг, а у теніс, не маючи рук. Також спробували себе у силових видах спорту. У Львові провели реабілітаційний захід для ветеранів війни, які нині відновлюються після тяжких травм і поранень на фронті. Який спорт найбільше припав до душі героям – знає журналістка "5 каналу" Анастасія Ярмоловська. 

Футбол без ніг та теніс без рук: у Львові провели реабілітаційний захід для ветеранів війни – сюжет (Відео)

Ветеран Костянтин Кашула налаштовується перед грою – відпрацьовує удари. Сьогодні гратиме у футбол на милицях. Чоловік – військовослужбовець 5 штурмової бригади. Тримаючи оборону на Бахмутському напрямку, потрапив під мінометний обстріл. Костянтина тяжко поранило. Розповідає, через сильну травму втратив ногу, але не жагу до життя.

"Я перший раз попробував, було дуже страшно, бо не знаєш як милиці поставити, як правильно до м’яча підійти. Покращується стійкість, рухливість, і фізична форма повертається", – зазначає військовослужбовець ЗСУ Костянтин Кашула.

За правилами футболу для людей з ампутацією, польові гравці мають бути не на протезах, а на милицях, а голкіпером повинна стати людина без руки. Так Герман став воротарем. Військовий родом із Харківщини, але коли захищав Луганську область – поряд упав ворожий снаряд. Хлопця тяжко поранило. Відтоді щодня бореться із самим собою. Каже – перемагає!

"Емоції класні, відчуття найліпші, дуже круто повернутися до повсякденного життя, займатися спортом, і набагато спокійніше себе почуваєш на полі поруч з побратимами – це дуже круто", – розповідає військовослужбовець Герман Золотарьов.

Футбольну ветеранську команду у Львові почали формувати місяць тому. Нині у складі десятеро військових. Тренер каже, цей проєкт – не лише заради реабілітації, а й для підтримки воїнів.

"Хлопці проводять час, вони обговорюють питання , як вони тренувалися, потім розбирають це, вони просто відводять свою голову на щось інше, а мета звичайно це створити Чемпіонат України де ви могли команди з’їжджатися і грати між собою та перемагати", – розповів тренер Богдан Мельник.

Спортивний захід для ветеранів організував Львівський національний університет. Крім футболу, військові могли себе спробувати також у тенісі та волейболі і продемонструвати нові досягнення студентам.

"Це по-перше і наше студентство , яке дивиться до спорту в обличчя, тому що дуже часто буває так, що останні роки то ковід, то війна і спорткомплекс не працював на повну силу, тепер ми залучаємо, розвиваємо спорт, і власне для військових цікава ця спортивна реабілітація, тому що військові пов’язані з нею виносливістю, силою, змаганнями і там, і тут", – пояснює проректор Львівського національного університету ім. Івана Франка Володимир Качмар.

Військові кажуть, спорт – це найкраща реабілітація, адже з кожним тренуванням бачать прогрес. Учасники заходу мріють швидше сформувати команду, аби в майбутньому можна було виступати на чемпіонатах Європи.

Анастасія Ярмоловська, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: Випрати й висушити речі безплатно: у Хмельницькому запрацювала громадська пральня для переселенців

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело