Важлива інформація

Купівля доларів закінчиться сльозами: людям масово втюхують фальшивки, що треба знати

В Україні почастішали випадки купівлі фальшивих доларів
Останнім часом почастішали випадки купівлі фальшивих доларів. Їх легко можна купити в Інтернеті, а шахраї створюють навіть підпільні пункти обміну такої “валюти”. Про це розповідає Обозреватель.

До існування анонімних Telegram-каналів фальшиві долари розповсюджували через Darknet. Щоб потрапити до магазину, потрібно було завантажити спеціальний браузер, дізнатися про адресу магазину тощо. Наразі процес купівлі фальшивок максимально спростили. У Telegram працюють сотні українських “онлайн-магазинів”, які масово розповсюджують фальшиві долари.

Оплата здійснюється на криптогаманець. А “долари” можна отримати посилкою, звичайною поштою (якщо посилка правильно упакована, поштовий оператор не має права порушувати цілісність та перевіряти, що доставляють), або “закладкою”. Спеціальний кур’єр у вибраному районі у публічному місці залишає посилку, а покупцю через продавця відправляє крапку на карті, де можна забрати товар, а також фотографію цього місця.

В одному з магазинів за 1 тис. грн пропонують купити 100 фальшивих доларів. Чинний курс 10 грн. за один фальшивий долар “Суми понад 400 доларів обговорюються окремо і відправляються лише за передоплатою”, – розповів продавець.

Шахраї запевняють: якість фальшивок настільки висока, що їх майже неможливо відрізнити від справжніх доларів. Начебто їх можна обміняти навіть у деяких обмінниках, проте, найімовірніше, фальшивку помітять у касі банку.

“За 2 тис. грн продаю докладну інструкцію з продажу доларів, можна купити набір з карткою. Краще в пунктах обміну збувати, там проблем точно не буде. До якої мережі краще ходити, теж можу в інструкції відправити”, – розповідає продавець.

Насправді ж українці досить часто не обмінюють долари на гривні. Багато хто просто зберігає і накопичує їх на “чорний день”. Багато хто погоджується отримувати оплату у готівкових доларах: за транспортні засоби, житло, коштовності тощо.

Наприклад, кілька днів тому у Чернівецькій області Нацполіція затримала групу фальшивомонетників, які за виготовлені “долари” купували різні товари, зокрема, придбали за 3 тис. доларів квадроцикл.

“У ході слідства стало відомо, що у листопаді 2023 року фігуранти придбали квадроцикл за фальшиві 3000 доларів у місті Ворохта”, – йдеться у повідомленні.

Найчастіше шахраї спеціально для такої угоди приїжджають у чужі міста. Купують за фальшиві долари техніку, транспортні засоби, що не підлягають обов’язковій реєстрації, ювелірні вироби і зникають.

А ось той, хто отримав ці фальшивки, дізнається про це вже в пункті обміну. Причому іноді це відбувається за кілька місяців чи навіть років.

Зазначається, що до фінансової установи фальшива валюта потрапити не може. Мовляв, у всіх касах встановлені найсучасніші детектори валют, а касири проходять постійний інструктаж.

З обмінниками ситуація набагато складніша. Минулого року правоохоронці виявили шахраїв, які організували обмінний пункт, використали чужу назву та продавали населенню фальшиві долари. Тобто навіть якщо ви не берете долари з рук фізосіб, а користуєтеся послугами як би легальних обмінників, ви все одно ризикуєте.

 

Сообщение Купівля доларів закінчиться сльозами: людям масово втюхують фальшивки, що треба знати появились сначала на NEWS TiME.

Джерело