Упродовж доби 5 березня на території Житомирщини рятувальники ліквідували 18 займань минулорічної сухої рослинності, чагарників, сміття та 3 загоряння на торфовищах на загальній площі понад 17 гектарів. На одній із пожеж опіки отримав місцевий житель.

Про це повідомляє на своєму сайті Управління Держслужби з надзвичайних ситуацій у Житомирській області.

5 березня о 14:00 у селі Биків Брусилівської територіальної громади Житомирського району виникло загорання високої сухої трави на площі пів гектара.

"Через вітряну погоду вогонь швидко наближався до приватних домогосподарств. Під час спроб самостійного гасіння пожежі травмувався 32-річний місцевий житель, який відбивав полум'я від власної оселі. За попередньою інформацією, він отримав 25-30% опіків тіла. Медики, які прибули за викликом, госпіталізували його до обласної лікарні", — йдеться у повідомленні.

Чоловік отримав опіки: впродовж доби на Житомирщині ліквідували 21 пожежу у природних екосистемах

Також повідомили, що поблизу сіл Озеряни, Рудня-Озерянська та хутора Верба Олевської територіальної громади Коростенського району рятувальники гасили пожежу на торфовищах, що зайнялися на загальній площі 1,7 гектара.

Остаточні обставини усіх пожеж на відкритих територіях встановлюються фахівцями.

"Рятувальники закликають жителів області дотримуватися правил пожежної безпеки під час прибирання присадибних ділянок, не випалювати сухостій та не розводити багаття у вітряну погоду. У випадку виникнення будь-яких надзвичайних подій чи ситуацій терміново звертатися до Служби порятунку за номером "101", — нагадали у Держслужбі з надзвичайних ситуацій.

А у Державній екологічній інспекції Поліського округу нагадали, що за спалювання сухої рослинності штраф може сягати 20 тисяч гривень.

"За спалювання сухої трави та листя передбачений штраф від 3060 до 6120 гривень для громадян, від 15 300 до 21 420 гривень для посадових осіб. За ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, доведеться заплатити від 6120 до 12 240 гривень. Потрібно пам’ятати: у воєнний час випалювання сухої рослинності може прирівнюватися до диверсійної роботи, що передбачає кримінальну відповідальність — позбавлення волі на строк до 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацію майна", — йдеться у повідомленні.

Екологи попереджають, що спалювання сухої рослинності може призвести до масштабних пожеж, знищення житлових будівель та загрожує життю людей.

"Вогонь поглинає на своєму шляху все живе. Гинуть рослини, комахи, молодняк звірів та птахів. Регулярні підпали зменшують біорізноманітність та порушують природну рівновагу. Знищується унікальна заповідна рослинність. Під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних хвороб, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань", — поінформували у Держекоінспекції.

З початку року на Житомирщині надзвичайники зафіксували 48 випадків загорання сухої трави на площі майже 30 гектарів.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело