За необхідності відновлення тонусу м’язів тазового дна або в разі опущення матки проводиться кольпопластика. Пластична операція може виконуватися за лікарськими показами чи бажанням жінки, якщо втрачений тонус негативно впливає на якість статевого життя або приносить дискомфорт.

Як роблять вагінопластику

Коли потрібна вагінопластика

Патології в анатомічному положенні жіночих статевих органів можуть бути спричинені вагітністю, важкими тривалими пологами, зокрема з розривами, а також віковими змінами організму. Опущення стінок піхви стає причиною дискомфортних відчуттів у повсякденному житті та під час статевого акту. Іноді до патології додається опущення сечового міхура, що призводить до нетримання сечі.

Як роблять вагінопластику

Про опущення стінок піхви можуть свідчити:

  • враження, ніби всередині знаходиться сторонній предмет;
  • самовільне випадіння гігієнічних тампонів;
  • часті рецидиви молочниці;
  • біль чи дискомфорт під час статевого акту.

Порушення гормонального балансу, дисплазія сполучної тканини, важкі фізичні навантаження, сильний хронічний кашель чи закрепи, які призводять до підвищення тиску в черевній порожні, також можуть спричинити опущення статевих органів. У запущених випадках аномалія може призвести до серйозних захворювань.

Як роблять вагінопластику

Особливості проведення вагінопластики

Перед процедурою вагінопластики важливо:

  • пройти обстеження у гінеколога та зробити УЗД органів малого таза для визначення оптимального метода корекції;
  • здати мазок на дослідження та інші аналізи, які необхідні для виявлення протипоказань до операції;
  • вибрати тип анестезії — загальний наркоз чи спінальний, залежно від індивідуальних особливостей організму, побажань самої жінки та рекомендацій лікаря.

Проводять операцію у декілька етапів. Перший — передня кольпорафія, під час якої підтягують передню стінку піхви. Другий — задня кольпоперінеорафія, що передбачає пластику задньої стінки та звуження входу у піхву. Третій — леваторопластика, під час якої вшивають м’язи тазового дна, якщо вони були розірвані чи розтягнені під час пологів.

Тривалість операції становить близько 1–2 годин, залежно від обсягу роботи та складності. Реабілітація зазвичай проходить легко, якщо дотримуватися рекомендацій лікаря. Важливо дати собі відпочинок від будь-яких фізичних навантажень протягом 2–3 днів, 2 тижні не сидіти під прямим кутом. 1–2 місяці варто утриматися від занять спортом, 1,5–2 місяці — від статевих контактів. Близько місяця краще відмовлятися від гарячої ванни чи сауни. Бажано не користуватися тампонами та стежити за харчуванням, щоб не допускати закрепів.

Джерело